להצעת מחיר חייגו עכשיו

תוספת בנייה

המקצועיות שלנו השקט שלך

תוספות בניה היא הכוונה להוסיף שטח למבנה קיים כגון מרפסות, דירת גג, ועוד… אנחנו כאן חברת MOZES מוודאים שזה יצא בצורה הכי מקצועית ובטיחותית ובזמן קצר.
separator
לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות
הזינו שם וטלפון ונציג יצור איתכם קשר עוד היום.
separator

מידע נוסף בנושא תוספת בנייה

ההגדרה של תוספת בנייה היא הגדלת שטח במבנה קיים. כל תוספת בנייה, בין אם זו הרחבה של שטח ובין אם זו תוספת בנייה על גג המבנה מחייבת קבלת היתר.

כדי לקבל את ההיתר צריך להכין את הבקשה עם כל המסמכים וכל האישורים והניירת הדרושה לשם כך.

תמיד עדיף להתנהל מול קבלן שיפוצים מומחה שיש לו את הניסיון בתחום הספציפי של שיפוצים. כך תוכלו להיות בטוחים שאכן תיהנו מתוצאות איכותיות ומקצועיות.

תוספת בנייה לדירה

מתי אנשים מבקשים להוסיף תוספת לדירה?

בדרך כלל זה קורה אצל אלו שקנו דירה בתחילת דרכם כמשפחה ועם השנים לאחר שהמשפחה התרחבה, הם זקוקים לשטח נוסף בבית. תוספת בנייה עשויה לפתור את העניין כאשר על הדרך היא גם משפיעה על העלאת ערך הנכס. למעשה מדובר בהשקעה לא כל כך גבוהה ביחס לתמורה. כך מקבלים דירה גדולה בעלויות נמוכות יותר מאשר מכירה של הדירה ורכישה של דירה גדולה יותר.

חשוב לזכור כי הרחבה ותוספת בנייה לנכס מחייבת הסכמה של כל הדיירים במבנה שהם בעלי זכויות בנכס. אם אין הסכמה של 75% לפחות מתוך כלל הדיירים, אי אפשר לקבל את אישורי הבנייה.

תוספת בנייה קלה

כיום מקובל מאוד לבצע עבודות בנייה שונות בשיטת הבנייה הקלה. הבנייה הקלה חוסכת כ- 20% מעלויות הבנייה כך שזה בהחלט משמעותי. העניין הוא שלא תמיד ולא כל תוספת בנייה אפשרית לביצוע בבנייה קלה. חשוב לבדוק מראש במסגרת תהליך קבלת הרישוי לעבודה כי אכן הבנייה הקלה תאושר במקרה הספציפי הזה.

ישנן וועדות שונות שלא מוכנות לאשר בנייה כזו או שהן מתנות את העניין בכך שתוספת הבנייה תיראה כמו בנייה רגילה באמצעות טיוח.

תוספת בנייה עלויות

המחיר לתוספת בנייה אינו אחיד. הכול תלוי בסוג הבנייה, החומרים מהם תבחרו לבנות, המיקום שם תתבצע העבודה וכמובן היקף העבודה וגודל השיפוץ.

השיפוץ לרוב כולל הרס ופירוק של אלמנטים ישנים במבנה ובנייה מחדש של הקירות בהתאם לתוכניות החדשות. מעבר לכך יש לזכור את עבודות האלומיניום של החלונות, הדלתות וכן הלאה. יש לקחת בחשבון גם את נקודות החשמל, את תשתיות המים והביוב וכל מה שתצטרכו לשלב במבנה שתבנו.

הגורמים המשפיעים על מחירי הבנייה

גם אם זו בנייה מסורתית וגם אם זו בנייה קלה, יש מספר גורמים המשפיעים על המחיר הסופי של כל העבודה.

  • גודל המבנה – באופן כללי בכל סוג של בנייה, ככל שמדובר בשטח גדול יותר המחיר לכל מ"ר יורד בהתאם.
  • אזור בארץ – לכל אזור בארץ יש את התעריף שלו. ככל שמדובר באזור מרכזי יותר בארץ המחיר יהיה גבוה יותר.
  • נגישות לכלי העבודה
  • מורכבות העבודה.

תוספת בנייה על הגג

רבים הם בעלי הקומות העליונות שמבקשים להרחיב דיור על חשבון הגג שנמצא כביכול בשטח שלהם. אז ראשית חשוב לבדוק את העניין מול הדיירים כולם שהם חותמים ומסכימים על כך שאכן תתבצע העבודה. מובן שאי אפשר לוותר על הגשת הבקשה מול רשויות התכנון וזאת כדי להבטיח כי אכן יתקבלו כל האישורים והרישיונות הרלוונטיים.

הסלון הוא המקום הכי מרכזי בבית. זהו החלל בו מתרחשים פעילויות רבות ושונות, והוא משמש כמרכז הפעילות החברתית והמשפחתית בבית. לכן לכולם חשוב שהרחבת הסלון תהיה מקצועית ונוחה
separator

שאלות ותשובות

בגדול החוק מעודד מאוד את הוספת חדרי הממ"ד בבית. עם זאת תמיד חובה להיוועץ באנשי מקצוע מתחום הקונסטרוקציה וההנדסה כדי לקבל את חוות דעתם וכמובן שיש להגיש אחר כך את חוות הדעת יחד עם הבקשה שלכם לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.
אם יש לכם זכויות בנייה בנכס והן לא נוצלו על ידיכם, תמיד תוכלו להגיש בקשה לאישור תוספות בנייה. עם זאת ככל שמדובר בתוספת קטנה יחסית שלא חורגת את ה25 מ"ר הרי שאפשר יהיה להסתפק בהליך מקוצר יותר.
תוספת בנייה היא כל בנייה שמוסיפה שטח נוסף למבנה. להבדיל משיפוצים שמתבצעים בתוך הבית עצמו כמו למשל הזזת הקירות, בניית קירות מגבס וכן הלאה. עם זאת, ברוב המקרים לא כדאי להתחיל לפני בדיקה של מומחה לתחום שיבטיח כי אכן ישנה אפשרות לבצע את השיפוץ הרצוי וכי אין כל חשש מפני פגיעה בעמודים, בחגורות בטון או סתם כך בחוזק המבנה והתשתיות שלו.
לכל רשות מקומית יש את החוקים שלה בתחום אך ברוב המקרים מודבר ברוב של 75% וזאת כדי שהבקשה אכן תועלה לדיון.
כדי שחדר יתאים למגורים חייבים שיהיו בחדר נקודות חשמל, לעיתים גם צנרת של מים וביוב וכמובן ריצוף טוב ואיכותי. לא משנה אם בחרתם בנייה בשיטה המסורתית או שהחלטתם להאיץ תהלכים ולחסוך עלויות ועל כן בחרתם בבנייה הקלה. בכל מקרה, עליכם לדאוג לשאר האלמנטים וזאת בהתאם לייעוד ולמטרה של הבנייה.