להצעת מחיר חייגו עכשיו

ריצוף דירה

המקצועיות שלנו השקט שלך

אצל רוב האנשים הדבר הכי חשוב ומושך את העין בדירה זה הריצוף. אך יש הרבה סוגים והתלבטויות. הצוות שלנו מתמחה ברעיונות ובעבודה בשטח של ריצוף דירה.
separator
לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות
הזינו שם וטלפון ונציג יצור איתכם קשר עוד היום.
separator

מידע נוסף בנושא ריצוף דירה

אחד הדברים הכי משמעותיים שמשפיעים על המראה של הדירה זהו ללא ספק הריצוף. הוא זה שמעניק לדירה את המראה הייחודי שלו ואת הטאץ' הסופי ועל כן חשוב לבחור בקפידה את הריצוף בגוונים שישתלבו היטב באווירה הכללית שתרצו שיהיה בבית בהתאם לרהיטים, לווילונות ושאר האלמנטים שאתם מתכננים לבית.

מעבר לצד העיצובי יש גם את העניין הפרקטי. אחרי הכול הריצוף הוא האלמנט שדורש הכי הרבה ניקיון. בבית. אנחנו דורכים על הרצפה כל הזמן, נשפך עליה, זולג עליה ומהר מאוד היא הופכת להית דביקה ולא נעימה. כדי שהרצפה תעשה רושם נקי כל הזמן מצד אחד ומצד שני תקלו על עצמכם את מלאכת הניקיון, שימו לב ובחרו ריצוף מסוג כזה שמטשטש את הכתמים וכן כזה שהוא קל לתחזוקה ולניקוי.

ריצוף דירה קבלן

כשמדובר בדירת קבלן חדשה, לרוב תוכלו לבחור בעצמכם את הריצוף הרצוי מתוך מבחר מוגדר מראש. במיוחד אם מדובר בפרויקט בנייה גדול שם בונים מספר בנייני מגורים בבת אחת. אם מדובר בבנייה פרטית, ברור שהאפשרויות תהיינה רחבות בהרבה ולמעשה תוכלו לבחור בעצמכם את הריצוף הרצוי.

כשאנחנו מדברים על ריצוף דירת קבלן זה לא תמיד ריצוף ראשוני של הבית. לעיתים קורה שרק לאחר שהדירה כבר רוצפה אנחנו קונים את הנכס או לחילופין, הריצוף לא מוצא חן בעיננו ואנחנו רוצים לשדרג.

כאן ישנן שתי אפשרויות לבצע את החלפת הריצוף.

1. החלפת ריצוף

אפשר לעקור את כל הרצפות הקיימות ולהדביק במקומן את הריצוף החדש. זה הדבר הכי נכון והכי 'חלק' כשזה בעצם ריצוף מחדש של הבית בלי טלאים מתחת. כך הגובה של הבית נשאר כפי שהיה ואם כבר יש דלתות או אפילו רהיטים, אפשר להשיב הכול למקומו כפי שהיו לפני החלפת הריצוף.

2. הדבקת ריצוף

האפשרות השנייה היא הדבקה של הריצוף הנבחר על גבי הריצוף הקיים. זוהי פעולה פשוטה יחסית, היא חוסכת את העבודה הכרוכה בהרמת הריצוף הישן והמחיר גם כן יהיה נמוך במידה משמעותית.

הדבקת ריצוף לא יכולה להתאים לכל סיטואציה. אם מדובר בדירה ישנה בה יש צורך לבצע תיקונים של התשתיות הישנות, החלפת הצנרת ועוד פעולות שונות, ברור שאי אפשר יהיה לוותר על הרמת הריצוף הישן לצורך ביצוע התיקונים. כך גם אם אתם לא רוצים לקצר את דלתות הפנים של הבית, את הארונות ובאופן כללי להקטין את גובה החלל שלכם, אל תוותרו על פירוק והרכבה מחדש של הרצפה. זה אמנם יעלה לכם יותר אך זו הדרך הכי נכונה והכי יסודית.

תיקון ריצוף

הרצפה, חזקה ככל שתהיה עלולה להיפגע ולעיתים בעקבות נפילה של חפץ כבד, היא נסדקת או אפילו נשברת. אם יש לכם מרצפות ששמרתם לאחר שריצפתם את הבית, הסיפור יהיה פשוט יחסית. יהיה עליכם להזמין רצף שיחליף את האריח השבור באריח חדש. אם אין לכם אריחים של הבית זה כבר עשוי להיות מורכב יותר. אתם תצטרכו לחפש אריחים זהים לאלו שיש לכם כבר בבית וזה בהחלט עשוי להיות מעט קשה. עם זאת, לרוב תצליחו למצוא אם לא משהו זהה, יהיה זה הדבר הכי קרוב למקור שיוכל להשתלב היטב. בכל מקרה זה וודאי יהיה טוב יותר מאריח שבור.

עבודות ריצוף

עבודות הריצוף מחייבות עבודה מקצועית של איש מקצוע המנוסה בתחום. חשוב לברר היטב על רצף מומחה שיש לו ניסיון רב בתחום והוא יודע לבצע את העבודה ברמה מקצועית ואסתטית מושלמת, כזו שתוכיח את עצמה לאורך זמן. כי אחרי הכול לא כל יום אתם מרצפים את הבית.

עלות ריצוף דירה

העלויות לריצוף דירה נקבעות בדרך כלל על פי מטר מרובע. המחירים נעים בטווח של 350 ₪ עד 450 ₪ לכל מ"ר של ריצוף. המחיר הזה כולל גם פירוק הריצוף הקודם ופינוי שלו מהבית.

ככל שתבחרו לרצף שטח גדול יותר בבית, המחיר לכל מ"ר ירד בהתאם. אם מלאכת הפירוק והפינוי יהיו קלים, המחיר ירד גם כן.

בריצוף של בית חדש בו העבודה היא רק ריצוף ללא פירוק המחיר נמוך יותר בכ-100 ₪ לפחות.

ריצוף מדרגות

ריצוף מדרגות זהו ריצוף שנעשה בצורה שונה מריצוף של משטח ישר. חשוב לבחור אריח שמיועד למדרגות וכמובן לדאוג לכך שהריצוף יעשה בצורה מקצועית וטובה.

ריצוף סלון

הרצפה בסלון היא ללא ספק הכי משמעותית יותר מכל חדר אחר בבית. הרצפה בסלון נותנת את הטון העיצובי לבית ומשפיע באופן כללי על הנראות שלו.

חשוב לבחור ריצוף מחמיא והולם שישתלב היטב בקו העיצובי שבחרתם לסלון ולבית כולו.

סוגי רצפות וריצוף

קיימים הרבה מאוד סוגים של ריצוף. הבחירה עשויה להיות מורכבת וקשה. עם זאת שווה בהחלט להשקיע את המשאבים ואת הזמן בבחירה טובה של ריצוף כי זה בהחלט יוכיח את עצמו לאורך ימים ושנים.

separator

שאלות ותשובות

אם אתם מפרקים את הריצוף הישן המחיר לרוב ינוע בין 350 ₪ עד 450 ₪ לכל מ"ר.
גורמים שונים משפיעים על המחיר אך לרוב הוא ינוע בטווח של בין 200 ₪ עד 300 ₪ למ"ר.
ריצוף חוץ עשוי לכלול הנחת חול, יישור, חפירה, יצית בטון ולבסוף גם ריצוף. המחיר נקבע בהתאם לאופי העובדה.
ישנם הרבה ספקים לריצוף אך תמיד כדאי להיוועץ במומחים לתחום.
חד משמעית כן, וכדאי לעשות זאת בעבודה מקצועית כך שלא יפגע בדלת.